עבור רבים מאיתנו, אם מבחירה ואם מתוך הכרח, הדילמה האם לשלב 2 ילדים באותו החדר מוכרת מאוד.

אנו מאמינים שמעבר דירה או שדרוג ושיפוץ הבית הם תהליך מבורך. בעוד שעבורנו, המבוגר האחראי, עיצוב היא החלטה שלנו. אנו מכירים היטב את צרכינו (בדרך כלל), ובכל הנוגע לשינויים נדע טוב יותר מה נכון לנו. אך כשמדובר בילדים קטנים, אנחנו אחראים גם על העיצוב של החדרים שלהם ופה בהחלט יש לנו מה ללמוד. כשאנחנו חושבים על עיצוב חדרי ילדים אישי ומיוחד אנחנו בעיקר רוצים שהעיצוב יהיה פרקטי. יחד עם זאת, נעים, פסטורלי, ומשרה אווירה רגועה וטובה. אחרי הכל, הבית הוא המקום הבטוח של כולנו. 

איך לעצב חדר קטן לשני ילדים ולהשאיר אוויר לנשימה

אחד היתרונות הגדולים שלנו כהורים הוא לדעת מה טוב לילדנו. גם כשמדובר בתהליך שבו אנחנו לא יודעים איך לעצב חדר ילדים אנחנו נמצא פיתרון ודרך. 

עיצוב מינימליסטי הוא פופולרי והגיע למעשה מסגנון העיצוב הנורדי-סקנדינבי. בעיצוב זה ישנו קסם רב, היות והוא מצליח שלא להעמיס על חלל החדר. יחד עם זאת, להביא אל החלל מראה עמוק, בעל אופי וקלאסיות. כשמדובר בחדרי ילדים עיצוב בסגנון זה מביא גם סקרנות לילדים, וגישה נוחה לכל ריהוט ואבזור. 

כאשר אנחנו חושבים על איך לעצב חדר קטן לשני ילדים חשוב לתת להם חוויית ילדות מרגשת שגם תחזק את הקשר ביניהם. לדוגמא, מיטת קומותיים עם חלל לספריית לימוד בחלל התחתון ופתרונות אחסון בצדדיה.

עיצוב על בסיס ריהוט בסגנון המתוק הזה שמעניק גם מראה ייחודי, וגם מאד פרקטי. יעניק לאחים השוהים באותו החדר לא רק מקום בטוח ונעים לשהות בו, אלא גם חיזוק הקשר ביניהם. הלמידה ביחד והשינה במיטת קומותיים שכל ילד אוהב לישון בה.
על מנת לעצב את חלל החדר ולהעצים את גודלו, לעיתים אף יותר מגודלו האמיתי, ניתן לבצע שינויים בזוויות ולמעשה ליצור חללים. אפשר לעשות זאת באמצעות עיצוב קירות חדרי ילדים במדבקות. לדוגמה, מדבקות פסים על התקרה שיצרו בידול וישברו את לובן הקיר. או מדבקות עיצוב במשפטי העצמה אשר יעניקו אווירה טובה וחיובית. כמו גם, מדבקות קיר ענקיות בדמי טפטים בדוגמאות שונות בהחלט יעשו את ההבדל.